İade Politikası

Eldenbilet sitesinde iadeler Etkinlik Detayında ve/veya Kurallarında aksi belirtilmediği hallerde Etkinlikten 48 saat öncesine kadar gerçekleştirilebilmektedir. Etkinlik Saatinden 2 Saat Öncesinde Sipariş İptal Edilemez.

Eğer etkinliğe belirtilen zaman aralığı varsa tarafınıza iletilen bilet kodlarınızı info@eldenbilet.com.tr mail adresine iptal ettirmek istediğinizi belirterek yazmanız yeterlidir.

İade işleminiz tamamlandığı takdirde sistemde kayıtlı olan telefon numaranıza ve e-mail adresinize bilgilendirme yapılmaktadır.

Bilet iade ücretleriniz bankanıza bağlı olarak 3 ila 20 iş günü içerisinde işlem yaptığınız kartınıza aktarılmaktadır. 

Organizasyon firması tarafından iptal edilen etkinliklerde ise tarafınıza bilgilendirme mesajı gönderilmektedir. Biletleriniz otomatik olarak iptal edilmektedir. 

Herhangi bir şekilde Site üzerinden satın alınan hizmetin Firma’dan kaynaklanan sebeplerle aksaması veya Firma tarafından hiç yerine getirilmemesi halinde bu aksaklığın ve yerine getirmemenin tek sorumlusu satış yapan Firma olup bu gibi durumlarda ücret iadesinin söz konusu olması halinde bu ücret iadesi Kullanıcı’ya firma tarafından yapılır.

• Kullanıcı, servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Kullanıcı işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle EldenBilet’in uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder. EldenBilet, Kullanıcının sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Kullanıcıya aynen rücu hakkına sahiptir.

• Kullanıcı, 4077 sayılı Tüketici Kanunu, Mesafeli Satışlar Uygulama Yönetmeliği ve bu konuda yürürlükte bulunan diğer mevzuat hükümleri tahtında Firma tarafından verilen her türlü hizmete ilişkin olarak Firma’nın aslen ve tek başına sorumlu olduğunu, hizmetlerdeki herhangi bir ayıp ve eksiklik sebebiyle veya Firmanın üzerine düşen yükümlülüklerini Kullanıcı’ya karşı yerine getirmemesi sebebiyle yönelteceği her türlü talebin de muhatabının Firma olduğunu ve  EldenBilet’in bu hususlarda herhangi bir sorumluluğu olmadığını veya herhangi bir garanti taahhüdü altında bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.